Zakleszczone psy podczas stosunku, dlaczego tak się dzieje?

Jeśli jesteś właścicielem psa, zapewne zauważyłeś, że podczas krycia psy zwykle pozostają unieruchomione przez kilka minut. Jest to dziwne, ale naturalny proces rozmnażania u psów, który jest naturalny i nieszkodliwy. Ale co powoduję, że psy się łącza w czasie stosunku?

 

Zakleszczone psy podczas stosunku, dlaczego tak się dzieje?

Więź to naturalne zjawisko w hodowli psów, polegające na tym, że gruczoł sterczący penisa samca pęcznieje w pochwie suki. Psy są praktycznie zakleszczone razem przez 15-20 minut, dwie do 40 minut jest również normalne, w tym czasie ejakulacja ma miejsce.

 

 

Co robić, kiedy psy się zaklinują i jak doprowadzić do odklejenia się psów?

Jeśli wyjdziesz na zewnątrz, aby zobaczyć swojego psa związanego z innym, nie próbuj pomagać. Podczas gdy suki czasami zaczynają płakać, skomleć, a nawet warczeć lub szczekać, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że proces ten jest całkowicie naturalny.

 

Niestety, rozdzielanie ich nie jest częścią tego naturalnego procesu i może w rzeczywistości zaszkodzić obu psom i wywołać u nich niepotrzebny stres. Po pewnym czasie psi penis wróci do swoich normalnych rozmiarów, a pochwa suki rozluźni się i oba psy będą mogły pójść swoją drogą.

 

zakleszczone psy

Czy odklejanie psów jest złe?

Jeśli zastanawiasz się, jak sprawić, by psy odkleiły się podczas krycia, ponieważ próbujesz zapobiec ciąży, zła wiadomość jest taka, że prawdopodobnie jest już za późno. Jeśli twoje psy są zakleszczone razem, powinieneś pozwolić im być, ponieważ jest to część naturalnego procesu i tylko zaszkodzisz obu psom, jeśli spróbujesz je rozdzielić w tym czasie.

 

 

 

Przeczytaj też:Ile trwa stosunek u psa?

 

Czy psy zawsze zachodzą w ciążę, gdy utkną?

Jeśli doszło do wytrysku, twoja suka może zajść w ciążę pomimo tego, że samiec nie jest w niej uwięziony. Współczynnik płodności w przypadku krycia ślizgowego nie jest tak dobry, ponieważ często dochodzi do wycieku nasienia, kiedy wycofanie penisa psa następuje przed fazą zamknięcia.

 

 

Czy wiązanie jest bolesne dla psów?

Wiązanie może być bolesne dla obu psów, zwłaszcza za pierwszym lub drugim razem. Niedoświadczone psy mogą nieświadomie pogorszyć swoją sytuację, wybierając niewłaściwą pozycję do krycia lub wykonując niewłaściwe ruchy.

 

Ponadto, krycie może być bardzo stresującym doświadczeniem, ponieważ wiąże się z nowymi doznaniami, których pies nigdy wcześniej nie odczuwał, takimi jak obrzęk gruczołu opuszkowego penisa psa. W rzeczywistości, niektóre psy denerwują się, kiedy czują, że ich penis rośnie w suce i próbują bezskutecznie wyciągnąć go przedwcześnie, ponieważ zatopione gruczoły uniemożliwiają im wycofanie się.

 

Niestety, mogą one zranić zarówno siebie, jak i swoją partnerkę, jeśli nadal będą próbowały się wyciągnąć, dlatego należy interweniować, aby je uspokoić i pomóc im w prawidłowym ułożeniu się. Po kilku pierwszych razach samce nie powinny odczuwać bólu ani dyskomfortu podczas krycia, podczas gdy dla samic doświadczenie to może pozostać nieco bolesne.

 

 

Ewolucyjne korzyści z więzów.

Dlaczego psy pozostają związane razem i dlaczego robią to w tej pozycji, jest nadal tajemnicą, ale istnieją pewne teorie. Na przykład, podczas gdy samiec już wytrysnął spermę na samicę, naukowcy spekulują, że podczas wiązania samiec wytryskuje niewielką ilość płynu z prostaty, który może pomóc wepchnąć jego spermę dalej do samicy, zwiększając prawdopodobieństwo zajścia przez nią w ciążę.

 

Wiązanie może również zapobiec kojarzeniu się innych psów z samicą do czasu, aż sperma samca będzie miała szansę dostać się do jaja. Jeśli chodzi o to, dlaczego są zwrócone na zewnątrz od siebie, może to być taktyka obronna, która pozwala im na badanie wszystkich 360 stopni otoczenia.

 

psy podczas zalotow

Etapy kojarzenia.

Krycie u psów odbywa się poprzez następujące etapy, których hodowcy powinni być świadomi, aby uniknąć zamieszania i niepotrzebnego niepokoju. Zaklinowanie często ma miejsce zaraz po wytrysku lub w jego trakcie. Rozszerzenie gruczoł sterczącego penisa zmusza psy do przyklejenia się do siebie tylnymi kończynami. Sytuacja taka trwa w większości przypadków 10-15 minut.

 

Jest to również moment, w którym plemniki zostają zdeponowane w suce. Podczas wiązania i w czasie całego stosunku nie powinno być żadnych przerw. Po związaniu psy uwalniają się od siebie. Penis samca zmniejsza się i sam wychodzi.

 

 

Przeczytaj też:Jaki jest najlepszy rodzaj kagańca dla psa?

 

1. Wzmocnienie.

Pierwszy etap określany jest mianem dobierania. Jest on wywołany flirtem suki, a zwłaszcza flagowaniem, czyli pokazywaniem tylnej części ciała, aby zasugerować, że jest gotowa. Ogier lub samiec psa, po otrzymaniu tego sygnału, przygotowuje się do łączenia samicy.

 

2. Penetrowanie.

Kolejnym etapem jest zlokalizowanie, zidentyfikowanie i penetracja sromu suki. Może to wymagać pewnego wsparcia i pomocy ze strony hodowcy, zwłaszcza jeśli samiec ma kopulować po raz pierwszy.

 

3. Wytrysk (Ejakulacja).

Gdy srom jest zlokalizowany, to jest wytrysk, który odbywa się. Samiec uwalnia, płyn gruczołu krokowego wraz z własną spermą tak jak zaczyna kopulować z suką.

 

 

Jak długo u psów utrzymuje się ruja?

Psy zazwyczaj pozostają w rui przez około 2 tygodnie. Ważne jest, abyś wiedział, że tak jak ludzie, suki psów również mają okresy. Po osiągnięciu przez psa wieku dojrzewania pojawiają się cykle płodności. Jest to czas, kiedy suka jest w rui i jest gotowa do współżycia. Jeśli jest to pierwszy raz dla twojego zwierzaka, może on mieć ruję wcześniej niż zwykle.

 

Jeśli jest to mniejszy pies, pierwszy raz będzie w wieku około 6 miesięcy. Jednak dla większych ras, będzie to w wieku około 18 miesięcy. Psy pozostają w rui raz na 6 miesięcy. Musisz upewnić się, że nie pozwalasz swojemu psu na krycie podczas pierwszych kilku cykli.

 

Jest to spowodowane tym, że jaja nie są gotowe w tym czasie. Gdy zdecydujesz się pozwolić swojemu zwierzakowi kojarzyć, zawsze skonsultować się z lekarzem weterynarii. Chociaż krwawienie w tym czasie cyklu trwa tylko dwa tygodnie, nadal może być szansa dla samicy psa, aby być płodnym i pozostać w rui przez kolejny tydzień.

 

 

 

Przeczytaj też:Ile powinien pić pies?

 

Ile razy pies musi się kryć, aby zajść w ciążę?

Jeśli krycie odbywa się w odpowiednim momencie cyklu i trwa odpowiednio długo, wystarczy raz pozwolić psu na krycie. Suka pies pozostanie w ciąży, nawet jeśli znasz sztuczkę, aby odczepić zaklinowane psy. Gdy samica zrozumie, że jest gotowa, da znaki samcom i pozwoli im na spółkowanie.

 

Chociaż w większości przypadków wystarczy jedna sesja krycia, aby suka zaszła w ciążę, profesjonalni hodowcy trzymają samca i samicę razem przez maksymalnie 5 dni. Jest to również czas trwania okresu płodności samic. W tym okresie pozwalają one obu psom łączyć się kilka razy, aby upewnić się, że suka zajdzie w ciążę.

 

 

Czy psy zachodzą w ciążę automatycznie?

Jak już wcześniej wspomniano, jeśli zabieg zostanie przeprowadzony w odpowiednim czasie, jest całkiem możliwe, że suka zajdzie w ciążę od razu. Jeśli jednak suka nie jest jeszcze w rui, szanse na zajście w ciążę są bardzo małe. Ponieważ cykl zachodzi dwa razy w roku, nie każdy dzień okresu może być odpowiedni do zajścia w ciążę.

 

Najbardziej prawdopodobne jest zajście w ciążę pomiędzy 10 a 14 dniem rui.