Jakie są psy w schronisku?

Wiele z powodów, dla których te psy pojawiają się na liście ras psów najczęściej znajdowanych w schroniskach, to czyste spekulacje. Jedno jest pewne, że wielu nieprzygotowanych właścicieli nie docenia tego, ile czasu zajmuje wychowanie psa. Upewnij się, że zawsze robisz swoje badania i sam oceniasz, czy będziesz w stanie zadbać o indywidualne potrzeby zwierzęcia, którego adopcję rozważasz. Pies nigdy nie powinien być zakupem pod wpływem impulsu.

 

Jeśli rozważasz adopcję psa, zawsze sprawdzaj lokalne schroniska. Jest wiele psów w potrzebie, a może odkryjesz, że szczeniak z jednej z tych ras psów najczęściej spotykanych w schroniskach czeka właśnie na ciebie, gotowy wypełnić to miejsce w twoim sercu, jak również w twoim domu.

 

Jakie są psy w schronisku?

 

1. Labrador retriever

Tak to prawda, labrador retriever jest najbardziej kochanym psem, ale niestety jest to również jedna z ras psów najczęściej spotykanych w schroniskach w całym kraju. Uważa się, że ich dobra reputacja jako kochających i lojalnych zwierząt domowych może być ich upadkiem, ze względu na nadmierne rozmnażanie w celu zaspokojenia potrzeb związanych z ich popularnością. Łatwy w szkoleniu, labrador może być doskonałym zwierzęciem rodzinnym!

 

 

Przeczytaj też:Jakie psy mogą mieszkać na dworze?

 

2. Beagle

Psy te są słodkie i urocze, z cudownymi klapniętymi uszami, ale pierwotnie były hodowane jako towarzysze polowań. Z tego powodu beagle ma duży głos, którego nie boi się używać. Jako psy myśliwskie, jest to dobra cecha, aby ostrzec swojego właściciela przed potencjalną zdobyczą.

 

Jednak jako zwierzęta domowe, ich głośne szczekanie może być uciążliwe dla właścicieli i sąsiadów. Ponadto, ich uparta natura sprawia, że trudno jest wyszkolić tę cechę.

psy ze schroniska

3. Chihuahua

Chihuahua jest najprawdopodobniej na tej liście ze względu na jego zyskał popularność z gwiazd mody i gwiazd filmowych do noszenia ich w torebkach. Były one również gwiazdami wielu filmów w latach 90-tych i na początku XXI wieku i wydawało się, że są urocze akcesoria na filmie.

 

W rzeczywistości chihuahua jest jak każdy inny zwierzak i wymaga szkolenia, opieki i wygodnego domu.

 

4. Owczarek niemiecki

Często owczarki niemieckie są kupowane jako psy stróżujące ze względu na ich reputację. Chociaż, bez odpowiedniego szkolenia, ćwiczeń i stymulacji psychicznej, psy te są podatne na destrukcyjne i agresywne zachowania z powodu ich obfitości energii.

 

Muszą mieć satysfakcjonującą pracę do wykonania lub często stają się poza kontrolą. Osoby oddające psy tej rasy są najczęściej nieprzygotowane na czas i energię, które muszą poświęcić na wychowanie tej rasy.

ZABIERZ MNIE DO DOMU - SCHRONISKO NA PALUCHU

 

5. Jamnik

W tym małym psie jest bardzo dużo osobowości. Ludzie mają tendencję do znajdowania jamników, którym nie można się oprzeć, ale nie są przygotowani na ich upartą i dziwaczną naturę.

 

Znani kopacze ze względu na ich przeszłość jako psy polujące na borsuki i krety, ta rasa może zrujnować twój trawnik i dom, jeśli nie jesteś przygotowany do ich szkolenia. Ich długie kręgosłupy również narażają je na ryzyko urazów pleców. Są one zazwyczaj oddawane z powodu ludzi, którzy uważają je za bardziej kłopotliwe niż są warte.

 

 

Przeczytaj też:Jakie zapachy lubią psy?

 

6. Bokser

Ta figlarna i energiczna rasa uwielbia towarzystwo swoich rodzin. Potrzebują dużo uwagi i są niezwykle lojalne. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby poświęcić się swojemu bokserowi, może stać się destrukcyjny w poszukiwaniu czegoś do zrobienia. Zapewnij bokserowi strukturę i dużo miłości, a może być wspaniałym zwierzęciem rodzinnym.

7. Pit bull

Spośród wszystkich ras psów najczęściej znajdowanych w schroniskach, to pit bull wygrywa w osamotnieniu. Rasa ta jest często wykorzystywana i zaniedbywana, co prowadzi do tego, że trudno im zaufać ludziom.

 

Ogromna ilość nieprawdziwych informacji w mediach i specyficzne dla rasy prawa powstrzymują ludzi przed sprowadzeniem pit bulla do domu. Źli ludzie często są tymi, którzy plamią imię tej rasy. Traktuj te psy właściwie, a będą kochającymi i lojalnymi pupilami rodzinnymi.

 

8. Buldog amerykański

Innym psem, który ma tendencję do dostać wrzucony do jednego worka z pitbullem jest buldog amerykański. Są one wizualnie podobne z ich klockowatych głowach i grubej muskulatury. Buldogi amerykańskie spotykają się z dużą dyskryminacją ze strony ludzi, którzy uważają, że wyglądają wrednie i mijają je w schronisku.

 

Ograniczenia mieszkaniowe ze strony właścicieli i prawa miejskiego mogą również powstrzymać ludzi od bycia w stanie przynieść jeden z tych psów. W odpowiednich rękach, z kimś, kto ma doświadczenie w szkoleniu upartych psów, mogą sobie poradzić bardzo dobrze.