Jakie psy mogą mieszkać na dworze?

Każdy pies musi codziennie spędzić kilka minut na zewnątrz, aby załatwić swoje sprawy. Niektóre psy wracają do domu tak szybko, jak tylko mogą, podczas gdy inne cieszą się godzinami zabawy na świeżym powietrzu. Jakich cech należy szukać u psa wychodzącego na zewnątrz?

 

Czy istnieją małe rasy psów, które mogą mieszkać na zewnątrz w zimne dni?

Większość psów żyjących na zewnątrz to rasy średniej lub dużej wielkości. Dzieje się tak dlatego, że większe psy lepiej niż małe radzą sobie na zewnątrz w zimne dni. Większe psy mają większą masę ciała, która pozwala im zatrzymać ciepło. Małe psy często nie mają wystarczającej masy ciała, aby wygodnie spędzić wiele godzin na zewnątrz w zimnie.

 

Eksperci sugerują trzy rasy małych psów, które mogą spędzać dłuższe okresy na zewnątrz, w zależności od pogody. Norweskie elkhoundy, teriery tybetańskie i teriery walijskie mogą tolerować chłodniejsze temperatury, ale nie ekstremalnie zimne. Podobnie jak wszystkie rasy psów żyjące na zewnątrz, te mniejsze psy będą potrzebowały dostępu do pomieszczeń, aby spędzić z tobą czas i zachować zdrowie.

 

Najlepsze psy na zewnątrz na gorącą pogodę.

Jeśli mieszkasz w regionie, gdzie ekstremalne upały są normą przez większość roku, rozważ nabycie krótkowłosego psa. Psy o długiej sierści nie będą dobrze znosić wysokich temperatur, a zatem nie będą mogły cieszyć się wystarczającą ilością przygód na świeżym powietrzu z tobą, aby zaspokoić swój wysokoenergetyczny styl życia. Dowiedz się więcej o zagrożeniach związanych z udarem cieplnym u psów lub o tym, jak zapewnić psu odpowiednią temperaturę latem.

Ciesz się aktywnym stylem życia ze swoim kochającym przygody na świeżym powietrzu psem!

Czas spędzony z psem na świeżym powietrzu to nie tylko świetna zabawa, ale również zdrowie psychiczne i fizyczne dla ciebie i twojego psa. Korzystaj z możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu niezależnie od pogody i zabierz ze sobą swojego psa przygód. Razem stworzycie wspaniałe wspomnienia!

Moje psy na dworze

Upewnij się, że sierść psa jest odpowiednia dla twojego klimatu.

Wyobraź sobie, że musiałbyś przetrwać zimową noc na dworze w koszulce lub spędzić gorący letni dzień w małym pomieszczeniu bez okna. Nie jest to zalecane, prawda? To samo dotyczy twojego psa. Wybierz rasę psa, którego sierść jest dostosowana do pogody panującej w twoim miejscu zamieszkania.

 

Psy o gęstym futrze mogą pozostać ciepłe podczas mroźnej pogody, ale nie poradzą sobie na zewnątrz w bardzo gorącym klimacie. Psy z krótką sierścią nie tolerują zimna przez dłuższy czas, ale mogą być mniej podatne na przegrzanie w ciepłym klimacie.

 

 

Przeczytaj też:Jak myślą psy?

 

Wybierz psa, który lubi przebywać na zewnątrz.

Psy wychodzące na zewnątrz są zazwyczaj hodowane do pracy i mają dużo energii. Psy te lubią biegać, bawić się i wchodzić w interakcje ze swoimi ludźmi. Najlepiej jest zapewnić tym psom dużą ilość miejsca do biegania i spalania ich bezgranicznej energii.

 

Psy żyjące na zewnątrz nie są samotnikami.

Są to zwierzęta domowe wyhodowane, aby być częścią stada ludzkiego, a ty jesteś jego przywódcą! Zaplanuj interakcję z psem przebywającym na świeżym powietrzu wiele razy dziennie, zapraszając go do wspólnej pracy lub do przyłączenia się do zabawy, wędrówki lub biwaku.

Powody, dla których warto kupować psa na zewnątrz:

 

Planujesz szkolić swojego psa.

Psy przebywające na zewnątrz wymagają szkolenia, tak samo jak psy przebywające w pomieszczeniach. Jeśli chcesz, aby twój pies towarzyszył ci podczas przygód na twojej posesji lub poza nią, szkolenie psa ułatwi ci życie. Dzięki odpowiedniemu szkoleniu psa twój pupil zawsze będzie wiedział, co chcesz, aby zrobił.

 

Prowadzisz aktywny tryb życia.

Jeśli często biegasz, obozujesz, łowisz ryby, wędrujesz lub polujesz, pies do towarzystwa może być twoim najlepszym kumplem. Zabranie psa na przygodę na świeżym powietrzu może być wspaniałą okazją do zacieśnienia więzi między tobą a twoim futrzanym przyjacielem. Dla twojego psa najlepszą częścią tego doświadczenia jest bycie tuż przy tobie!

 

Mieszkasz na gospodarstwie.

 

Psy pracujące są hodowane do wykonywania konkretnych zadań i są najszczęśliwsze, kiedy wykonują tę pracę tuż obok ciebie. Na przykład owczarki będą zajęte pilnowaniem twoich zwierząt. Retrievery będą ci towarzyszyć podczas wycieczek myśliwskich. Jazda w pojeździe wokół twojej posiadłości może sprawić, że twój pies będzie najszczęśliwszym psem na świecie.

Masz duże podwórko lub dostęp do miejsc, w których twój pies może się wybiegać.

Obszar wiejski z dużymi polami lub lasami, gdzie twój pies może bezpiecznie biegać, jest idealnym miejscem dla psa kochającego ruch na świeżym powietrzu. Na przedmieściach psy szukające przygód korzystają z codziennych spacerów, biegów, wycieczek do parku dla psów lub energicznych sesji zabaw.

 

Powody, dla których nie warto kupować psa na zewnątrz:

Jeśli szukasz psa na zewnątrz, ponieważ nie chcesz inwestować zbyt wiele czasu lub energii w psa, możesz chcieć ponownie przeanalizować typ psa, który jest dla ciebie najlepszy. Chcesz psa, który nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych i może mieszkać głównie sam na zewnątrz.

 

Psy żyjące na zewnątrz wymagają tyle samo pracy, co psy żyjące w pomieszczeniach. Jako zwierzęta domowe, które zostały wyhodowane, aby być częścią stada ludzkiego, wszystkie psy potrzebują interakcji z człowiekiem każdego dnia, wiele razy w ciągu dnia.

 

Pozostawianie psa samego na podwórku nie jest dobre ani dla niego, ani dla ciebie, ani dla twoich sąsiadów! Samotne psy wpadają w kłopoty, w tym uciekają, kopią, drapią drzwi i szczekają.

Nie masz zbyt wiele miejsca na zewnątrz.

Psy, które dobrze czują się na zewnątrz, są zazwyczaj większe i mają dużo energii, więc mieszkanie w apartamencie może nie być dla nich odpowiednie. Jeśli twoje małe podwórko nie jest wystarczająco duże, aby twój pies mógł się aktywnie bawić, zaplanuj codzienne zabieranie go na długie spacery, bieganie lub do psiego parku. Jeśli nie zapewnisz swojemu przygodnemu psu zajęcia, twój pupil wykorzysta swoją energię na inne niedozwolone czynności, takie jak kopanie lub ucieczka.

 

 

Twój pies nie jest dobrze wychowany.

Wypędzenie psa na dwór nie jest rozwiązaniem dla jego złych zachowań zaobserwowanych w domu. Zainwestuj w odpowiednie szkolenie psa, abyś ty i twój pies pokonali frustrujące problemy, które doprowadziły do eksmisji na podwórko. Dobrze wyszkolony pies to szczęśliwy pies!

 

Zapewnienie bezpieczeństwa twojemu psu podczas przebywania na świeżym powietrzu.

Życie na świeżym powietrzu może być wzbogacające i ekscytujące, ale jest również wypełnione potencjalnymi zagrożeniami dla twojego przygód psa. Bądź odpowiedzialnym właścicielem zwierzęcia i podejmij odpowiednie kroki, aby zapewnić swojemu psu bezpieczeństwo i zdrowie podczas przebywania na świeżym powietrzu.

 

Nadzór.

Upewnij się, że nadzorujesz swojego psa, kiedy spędza czas na świeżym powietrzu. Pozostawienie psa samego na zewnątrz może prowadzić do ucieczek, niepożądanych spotkań z dzikimi zwierzętami lub innych niebezpieczeństw.

 

Zaangażuj się w aktywną zabawę, rozpocznij grę w aportowanie lub pozwól swojemu pupilowi podążać za tobą, kiedy uprawiasz ogród lub pracujesz w ogrodzie. Przebywanie z tobą jest ulubioną rzeczą twojego psa — w końcu to ty jesteś przywódcą stada w oczach twojego psa!

 

 

Przeczytaj też:Jak oduczyć psa szczekania na inne psy?

 

Pasożyty.

Psy mogą zarazić się nicieniami sercowymi, jeśli zostaną ugryzione przez zarażonego komara. Nicienie sercowe są niebezpiecznymi pasożytami, które mogą żyć w sercu i płucach twojego psa przez lata i spowodować śmierć. Jeśli posiadasz psa na zewnątrz, będzie on prawdopodobnie narażony na kontakt z komarami.

 

Dlatego tak ważne jest stosowanie środków zapobiegających rozwojowi nicieni sercowych u psów przebywających na zewnątrz. Porozmawiaj z lekarzem weterynarii na temat nicieni sercowych, aby uzyskać więcej informacji.

 

Pchły i kleszcze.

Każdy pies, który spędza czas na zewnątrz, napotka pchły i kleszcze. Pchły mogą być roznoszone przez inne zwierzęta, w tym bezpańskie psy i koty. Kleszcze można znaleźć w wysokiej trawie i przyczepiają się one do twojego psa.

 

Zarówno pchły, jak i kleszcze mogą przenosić choroby, dlatego porozmawiaj z lekarzem weterynarii o lekach na pchły i kleszcze, aby te szkodniki nie dokuczały twojemu psu na zewnątrz. Poznaj więcej wskazówek dotyczących zapobiegania i zwalczania kleszczy u psów.

 

Szczepienia.

Pamiętaj, aby na bieżąco aktualizować szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz inne szczepienia zalecane przez twojego lekarza weterynarii.

 

Pogoda.

Jeśli twój pies spędza większość dnia na zewnątrz, zwracaj uwagę na pogodę. Upewnij się, że twój pies ma schronienie, dostęp do cienia i wody. Jeśli nadciąga burza z piorunami, a twój pies jest sam na podwórku, może się przestraszyć. Taki strach u psów może wywołać negatywne skojarzenia z przebywaniem na zewnątrz. Zawsze chroń swojego psa przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, wprowadzając go do środka.

 

Ucieczki psów.

Pozbawiony opieki pies, który nudzi się lub jest samotny, jest doskonałym kandydatem do ucieczki. Upewnij się, że twoje ogrodzenia, bramy i zamki są bezpieczne, zanim pozwolisz psu wyjść na zewnątrz. Daj psu zabawki, aby był zajęty, a najlepiej spędzaj z nim czas na świeżym powietrzu, zamiast zostawiać go samego. Jeśli twój pies ucieknie, upewnij się, że ma na sobie urządzenie śledzące GPS, abyś mógł go natychmiast odnaleźć.

 

Trucizny.

Jeśli na twojej posesji zastosowano nawozy lub pestycydy, trzymaj psa z dala od tego obszaru przez kilka dni po ich zastosowaniu. Zwracaj uwagę na jadowite węże lub inne agresywne zwierzęta Dzikę, z którymi pies może się zetknąć podczas pobytu na zewnątrz.

 

Dzikie zwierzęta.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz na wsi, czy na przedmieściach, twój pies na świeżym powietrzu prawdopodobnie spotka się z lokalnymi zwierzętami z bliska i osobiście. Bezpańskie psy i koty oraz zwierzęta (np. wilki, jelenie i dziki) mogą wałęsać się po twojej posesji, szczególnie w nocy.

 

Stworzenia te mogą roznosić pchły, wdawać się w fizyczne utarczki z twoim psem lub straszyć twojego pupila. Ponownie, najlepszym sposobem na uniknięcie takich spotkań jest sprawdzenie ogrodzenia i bramy, zbudowanie dużej budy z dachem lub wprowadzenie psa na noc do domu, lub garażu.