Jaki zapach odstrasza psy od sikania?

Czy masz już dość uporczywego smrodu psiego siusiu w swoim domu i związanych z nim zagrożeń dla zdrowia? A może twój futrzany przyjaciel zamienia twoje idealnie wypielęgnowane podwórko w strefę miniwojny, pozostawiając wielkie dziury, które mogą na stałe ukryć jeden z twoich butów, jeśli nie oba?

 

Cóż, prosta odpowiedź na twoje problemy może znajdować się na jego twarzy, na jego nosie. Ponieważ psy mają silny zmysł węchu, możesz wykorzystać tę cechę na swoją korzyść, aby powstrzymać je od siusiania w domu lub kopania na zewnątrz.

 

Jakie zapachy odstraszają psy od sikania?

Oto najsilniejsze zapachy odstraszające psy, które pomogą ci zapobiec przejęciu kontroli nad twoim domem przez zapach psich sików.

  • Cytrusy. Możesz użyć cytrusów dla psów, które mają paskudny nawyk siusiania gdziekolwiek poza swoim nocnikiem.
  • Ocet.
  • Ostre papryczki.
  • Olejki eteryczne i ocet.
  • Amoniak.
  • Mielona przyprawa chili.

 

Czego mogę użyć, aby powstrzymać psa przed sikaniem w domu?

zapach do odstraszania psa

1. Cytrusy

Możesz użyć cytrusów dla psów, które mają paskudny nawyk siusiania gdziekolwiek indziej poza swoimi nocnikami. Jest to jeden z najbezpieczniejszych i najsilniejszych zapachów, których psy nie znoszą i może pomóc im przestać sikać w niewygodnych miejscach.

 

Olejki znajdujące się na skórkach owoców takich jak cytryny, pomarańcze i limonki podrażniają drogi oddechowe psa, co czyni je silnym odstraszaczem zapachów.

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie owoców cytrusowych. Pierwszym z nich jest wzięcie kilku skórek i umieszczenie ich w miejscach w domu notorycznie uczęszczanych przez psy.

 

Wreszcie, można zrobić miksturę sprayu przez zmieszanie wody z sokiem z owoców cytrusowych i rozpylanie go na obszarach problemowych wewnątrz domu.

 

 

Przeczytaj też:Co zrobić żeby psy się polubiły?

 

2. Ocet

Ze względu na jego silny zapach-natura, ocet jest dość odpychający dla psów. Poza tym ocet jest jednym z najlepszych środków do usuwania zapachów i czyszczenia.

 

Wlać wodę do butelki z rozpylaczem i dodać 2-3 łyżki octu i dobrze wstrząsnąć. Alternatywnie, można użyć sprayu z białym octem. Spray będzie trzymać psa z dala od siusiania w jego notorycznych miejsc wewnątrz domu bez szkody dla nich.

8 Najważniejszych Komend Jakich Potrzebujesz Nauczyć Swojego Psa

3. Ostre papryczki

Gorące papryki, przenikają zapachy, których psy nienawidzą ze względu na ich zwiększoną wrażliwość na przyprawy. Można utworzyć środek odstraszający przez mielenie papryki do uwolnienia ich związków chemicznych i wymieszać z wodą, aby utworzyć roztwór sprayu.

 

Znajdź i spray wokół obszarów problemowych w domu i na podwórku. Należy uważać, aby nie rozpylać mieszaniny na psy, ponieważ może to powodować problemy z oddychaniem. Jeśli zauważysz ekstremalną wrażliwość, zmiel paprykę bez nasion i białych żył.

 

Alternatywnie, jeśli złapiesz swojego futrzanego przyjaciela, gdy będzie chciał się wysikać w niedozwolonym miejscu, trzymając w jego kierunku paprykę, zadziała ona jak natychmiastowy odstraszacz. Poczują zapach potężnych związków przyprawowych i szybko się odwrócą.

 

4. Olejki eteryczne i ocet.

Jeśli nadal szukasz sposobów, jak odstraszyć psy, tutaj jest combo składników, które okażą się pomocne. Mamy ustalone, że zapach cytrusów jest naturalnym środkiem odstraszającym.

Olejki eteryczne wykonane z tych owoców cytrusowych będzie osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, gdy są w połączeniu z octem i wodą.

 

Nabyć jeden cytrusowy olejek eteryczny, który może być albo cytryna, pomarańcza lub grejpfrut. Znajdź butelkę z rozpylaczem i włóż do niej 1 ½ szklanki wody. Dodaj 2 łyżki stołowe białego octu i dobrze wstrząśnij. Teraz dodaj około 20 kropli preferowanego cytrusowego olejku eterycznego do mieszaniny i dobrze wstrząśnij.

 

5. Amoniak

Amoniak jest również jednym z zapachów, które odstraszają psy od siusiania w domu, ponieważ jego ostry zapach szybko przytłacza nozdrza psa.

Wymieszać równe części wody i amoniaku w butelce i rozpylać w obszarach problemowych. Ciężki zapach będzie trzymać psa z dala.

 

A jeśli zastanawiasz się, jakie zapachy psy nienawidzą, które mogą sprawić, że przestaną kopać na swoim podwórku, to ten zapach jest właściwym wyborem. Dla trawnika można zanurzyć waciki w amoniaku i umieścić je w notorycznych gruntów, aby odstraszyć ich od kopania. Zapach ma tendencję do utrzymywania się przez jakiś czas, dzięki czemu jest to bardzo skuteczny środek odstraszający.

pies na dworze

6. Chili mielona przyprawa

Chili i przyprawy wydzielają silne zapachy, których psy nie lubią, ponieważ powodują podrażnienie nosa i oczu. Jest to skuteczny środek odstraszający dla psów, które uwielbiają kopać na podwórkach. Działają one dobrze, ponieważ posypany proszek przykleja się do gleby zniechęcając psy do kopania ziemi bez szkody dla życia roślinnego.

 

Dla dużych obszarów można wlać proszek do małych worków i umieścić je strategicznie na swoim podwórku.

 

Czy istnieje spray, który powstrzyma psa przed sikaniem?

Zacznij od dodania wody do butelki z rozpylaczem. Następnie dodaj 2 łyżki stołowe destylowanego białego octu. Na koniec dodaj 20 kropli pomarańczowego olejku eterycznego. Spryskaj dowolną powierzchnię, do której nie chcesz, aby twój pies się zbliżał.

 

 

Przeczytaj też:Co odstrasza psy w ogrodzie?

 

Czy pocieranie nosa psa w sikach działa?

Nigdy nie wycieraj nosa psa w mocz lub kał, ani nie karz psa za wypadek. Nauczy to psa bać się ciebie i może on się chować, kiedy będzie musiał iść na stronę. Nie jest to instynktowne, aby psy załatwiały się na zewnątrz; naturalne jest, że nie załatwiają się tam, gdzie śpią. To od ciebie zależy jak wyszkolisz swojego psa.

 

Czy sok z cytryny powstrzymuje psy od siusiania?

Wymieszaj świeżo wyciśnięty lub komercyjny sok z cytryny z wodą i spryskaj, lub posyp nim cały dywan. Zapach będzie dla ciebie przyjemny, ale twój pies nie. Naturalny kwas cytrynowy będzie trzymał go na dystans i usunie plamy i zapach z dywanu.

 

Co można umieścić na dywanach, aby powstrzymać psy przed sikaniem na nie?

Roztwór octu i wody nie tylko wyeliminuje zapach moczu, jeśli pies już nasikał na dywan, ale także zniechęci go do ponownego oddawania moczu na ten sam dywan. Kwaśny zapach octu jest znany z tego, że odstrasza psy od siusiania na dywany, ponieważ nie lubią one zapachu octu.

 

Czy fusy z kawy odstraszają psy?

 

Niektóre psy są bardziej wrażliwe na zapach kawy niż inne. Aby odstraszyć psa, możesz po prostu posypać fusy kawowe w ogrodzie lub na rabatach kwiatowych. Jeśli twojemu psu nie przeszkadza tak bardzo ten zapach, fusy z kawy mogą być świetnym składnikiem domowej roboty odstraszacza psów.

 

Czy soda oczyszczona zneutralizuje mocz psa na trawie?

 

Naturalnym sposobem na naprawę żółtych plam na trawie spowodowanych moczem psa jest rozpuszczenie filiżanki sody oczyszczonej w litrze wody i wylanie jej na dotknięty obszar. Soda oczyszczona neutralizuje wysokie stężenie azotu, a także dezodoruje obszar, więc pies nie rozpoznaje plamy i nie idzie tam ponownie.