Jak przekonać rodziców na psa?

Czy jesteś gotowy na miłość i opiekę nad psem? Jeśli chcesz mieć szczeniaka, ale nadal mieszkasz z rodzicami — potrzebujesz strategii, aby przekonać do siebie decydentów. Potrzebujesz przekonujących powodów, aby pokazać rodzicom, dlaczego możesz mieć psa!

 

 

Jak przekonać rodziców na psa?

Jeśli przeczytałeś całą drogę do tego punktu i nadal chcesz psa domowego, jak chcesz powietrza do oddychania, pochwalamy cię. Ale jeszcze bardziej, jeśli jesteś gotów podzielić się częścią kosztów i lwią część odpowiedzialności, aby dbać o nowego zwierzaka. W tym momencie pozostaje już tylko jedna rzecz do zrobienia:

 

 

Po pierwsze, wyłóż trochę gotówki.

Podejmij pracę i wykorzystaj swoje oszczędności, aby zaoszczędzić na psa. Wypisz swój codzienny harmonogram i zablokuj czas zarezerwowany tylko dla Ciebie, dbając o swojego psa. Pokaż rodzicom swój harmonogram i udowodnij, że przemyślałeś to dokładnie. To na pewno pomaga, gdy widzą, że masz trochę gotówki i czasu, aby nowy pies był twoim priorytetem.

 

 

Dlaczego Twoi rodzice nie chcą, żebyś miał psa?

To nie jest tak, że twoi rodzice nie chcą, abyś miał psa. Właściwie, prawdopodobnie chcą dać ci coś, co, jak mówisz, sprawi, że będziesz tak szczęśliwy. Więc dlaczego mieliby powiedzieć nie?

 

Przez chwilę pomyśl o tym, co twoi rodzice robią przez cały dzień. Oni pracują, prawda? Widzisz, jak idą do pracy i wracają do domu. Nawet jeśli pracują w domu, są dość zajęci przez cały dzień. Załatwiają wiele spraw i wożą Cię tam, gdzie chcesz i musisz iść. Nie zapominaj, że przygotowują obiad i robią rodzinne pranie. Dodatkowo przypominają ci o odrabianiu lekcji i obowiązkach domowych. Mimo że kładą się do łóżka po tobie. To są dwie zajęte osoby!

 

Być może kiedy twoi rodzice myślą o dodaniu psa do twojej rodziny, nie widzą nawet słodkiego, wiercącego się szczeniaka — widzą tylko więcej pracy dla nich do wykonania! Więc może najlepszą strategią nie jest przekonanie rodziców, żeby adoptowali psa, ale przekonanie ich, że pies nie przysporzy im więcej pracy. Ale zanim to zrobimy, musimy dotrzeć do źródła ich obaw.

 

pies dla rodzicow

Dowiedz się, dlaczego Twoi rodzice nie chcą psa?

Czasami proste pytanie zaprowadzi Cię dalej niż wszystkie błagania, marudzenie, krzyki, płacz lub ciche traktowanie na świecie. Wybierz jednak odpowiedni moment, nie zadawaj pytania, gdy widzisz, że mama i tata są bardzo zajęci. Poczekaj na spokojną chwilę, a następnie zapytaj rodziców: Dlaczego nie chcecie, żebym miał psa?

 

Następnie słuchaj cicho i uważnie ich odpowiedzi. To jest KLUCZOWE, ponieważ kiedy już wiesz dokładnie, DLACZEGO twoja mama nie chce psa, na przykład, możesz wymyślić naprawdę dobre kontrargumenty, aby przekonać ją, że jednak chce psa.

 

Kontrargument, tak przy okazji, jest świetną strategią do wykorzystania za każdym razem, kiedy nie dostajesz tego, czego chcesz od razu. Widać to często w telewizyjnych programach dla prawników. Możesz po prostu wysłuchać powodów drugiej osoby, a następnie użyć tych powodów, aby przekonać ją, że się myli, a Ty masz rację! Pomożemy Ci zacząć od kilku kontrargumentów, dla których rodzice mogą być przeciwko zwierzakom w domu.

 

 

Przeczytaj też:Spuchnięte ucho u psa ?

 

 

Rodzice uważają, że nie mamy czasu na psa, bo dużo pracują w ciągu dnia i jak mogę ich przekonać, żeby kupili mi psa?

Jeśli Twoi rodzice nie chcą dostać psa, ponieważ pracują długie godziny, muszą być przekonani, że nie zamierzasz zajmować się nim i nią. Co możesz zrobić, aby zmienić ich zdanie? Czy wykonujesz prace wokół domu?

 

Czy widzą, jak odkurzasz podłogę, sprzątasz kuchnię, czyścisz łazienkę itd? A co z twoją sypialnią? Jeśli to jest prawdziwy bałagan, a ty nawet nie dbasz o swoją przestrzeń, dlaczego mieliby myśleć, że wyjdziesz z siebie, aby zadbać o nowego psa?

 

 

1. Zdobądź wiedzę o psach.

Wiele dzieci dostaje kieszonkowe co tydzień, a jeśli nie, zawsze jest sposób, aby uzyskać trochę dodatkowej gotówki, wykonując dodatkowe prace.

 

Następnym krokiem jest nauczenie się wszystkiego, co można o psach. Jednym z powodów, dla których większość rodziców nie chce mieć psa jest to, że wiedzą, że cała odpowiedzialność spadnie na nich, jeśli chodzi o opiekę nad zwierzęciem. Jeśli twoi rodzice mogą zaufać, że wiesz, jak opiekować się psem, są bardziej skłonni, aby ci go kupić.

 

Plan jest więc taki, aby wykorzystać swoje kieszonkowe na zakup książek o psach. Chcesz, aby twoi rodzice widzieli, że poważnie podchodzisz do właściwej opieki nad psem. Kiedy zobaczą, że czytasz mnóstwo książek o psach, poważnie rozważą kupienie ci jednego.

 

Istnieje również wiele filmów na YouTube, które możesz obejrzeć i uzyskać wskazówki od prawdziwych trenerów psów w czasie rzeczywistym. Kiedy już masz trochę wiedzy, zacznij mówić do swoich rodziców o faktach psów, które nauczyłeś. To zaimponuje im i mieć je poważnie myśli o zakupie psa.

 

10 Mistakes That Shorten Your Pet's Life

 

 

Przeczytaj też:Dlaczego pies wyje?

 

2. Zdobądź trochę dodatkowych pieniędzy lub zaplanuj budżet.

Psy nie są tanie, i to jest jeden z powodów, że twoi rodzice nie będą chcieli kupić ci jeden. Posiadanie psa kosztuje dużo pieniędzy rocznie. Dokładna kwota będzie zależeć od kilku czynników, takich jak wiek psa i rozmiar, obszar, w którym mieszkasz, i specyficzne potrzeby psa.

 

Rzeczy, które trzeba będzie wziąć pod uwagę przy ustalaniu, ile będzie kosztować opieka nad psem, są to następujące koszty:

 • Żywność i przysmaki,
 • Pościel,
 • Zabawki,
 • Obroże i smycze,
 • Opieka weterynaryjna,
 • Suplementy i lekarstwa,
 • Materiały i zajęcia szkoleniowe,

 

Możesz nie być wystarczająco dorosły, aby dostać pracę, ale nadal są rzeczy, które możesz zrobić, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Jeśli wiesz, że w twoje rodzinnie ciężko jest z pieniędzmi, lepszym pomysłem jest dowiedzieć się dokładnie, jaki pies chcesz i ile to będzie kosztować, aby opiekować się psem przez rok.

 

Kiedy już masz te liczby, zrób to, co musisz zrobić, aby zarobić te pieniądze, a następnie, gdy masz gotówkę, podejdź do swoich rodziców i zapytaj. Twoi rodzice będą prawdopodobnie naprawdę pod wrażeniem twojej staranności.

 

 

3. Zaplanuj codzienną rutynę.

Czy masz nowego szczeniaka lub dorosłego psa, będzie on potrzebował jedzenia, spacery, ćwiczenia, pielęgnacja i szkolenia? Tworząc listę codziennych zadań, pokazujesz rodzicom, że rozumiesz, ile czasu i wysiłku kosztuje wychowanie szczęśliwego, zdrowego i dobrze przystosowanego zwierzaka.

 

 

4. Udowodnij rodzicom, że jesteś odpowiedzialny.

Zacznij od wypełniania wszystkich domowych obowiązków, bez nagabywania ich o to. Pościel łóżko, posprzątaj swój pokój, wynieś śmieci i pozmywaj naczynia. Możesz nawet otrzymać dodatkowe punkty za podjęcie się dodatkowych obowiązków.

 

jak przekonac rodzicow do fajnego psa

5. Omów pozytywy i negatywy posiadania psa.

Istnieją pozytywy i negatywy posiadania psa. Zanim zwrócisz się do rodziców o kupienie ci jednego, musisz wiedzieć, jakie one są.

 

Twoi rodzice muszą również wiedzieć, że nie jesteś po prostu emocjonalny, chcąc psa jak kolejnej nowej zabawki. Wiele dzieci wie, że psy są słodkie i urocze, ale niewiele z nich rozumie, co trzeba zrobić, aby się nimi opiekować. Zbierać kupy, sprzątać bałagan itp.

 

Zrób listę plusów i minusów, którą podzielisz się z rodzicami, aby pokazać, jak wiele przemyśleń włożyłeś w kupno psa. Musisz udowodnić swoim rodzicom, że przemyślałeś swoją decyzję logicznie pod każdym kątem.

 

 

Oto kilka pozytywów i negatywów, aby zacząć:

 

Pozytyw posiadania psa:

 • Psy chronią dom, więc będziesz czuł się bezpieczniej z psem w domu. Prawdopodobnie nie będziesz miał psa stróżującego, gdy pies zostanie odpowiednio wyszkolony. Są one zaznajomione z ludźmi, którzy odwiedzają Twój dom. Nie będą tolerować żadnych obcych próbujących dostać się do środka.
 • Wszyscy staniecie się zdrowsi, ponieważ będziecie spędzać dużo czasu na zewnątrz, chodząc na spacery z psem.
 • Staniesz się bardziej odpowiedzialną osobą. Aby właściwie opiekować się psem, musisz trzymać się ustalonej rutyny. To zapewni, że będziesz realizować zadania i zawsze zrobisz wszystko na czas.
 • Pies zbliży rodzinę do siebie, ponieważ pies stworzy wspólną więź między wszystkimi. Prawdopodobnie będziecie spędzać więcej czasu razem, kiedy będziecie opiekować się psem.

 

Nie zapomnij poruszyć kwestii negatywnych, aby Twój rodzic wiedział, że jesteś troskliwy i bierzesz pod uwagę wszystkie możliwe złe strony.

 

pies szczeka

Negatywy posiadania psa.

 • Psy są drogie i będziesz musiał być zaangażowany w zarabianie wystarczającej ilości pieniędzy, abyś mógł się nim opiekować.
 • Psy są czasochłonne. Będziesz musiał poświęcić wiele czasu w ciągu dnia, aby zapewnić mu właściwą opiekę.
 • Psy robią dużo bałaganu, kiedy je szkolisz, często będą chodzić do toalety w domu.

 

 

Przeczytaj też:Kogo pies uważa za pana?

 

 

6. Odnieś się do obaw swoich rodziców.

Być może Twoja mama lub tata są uczuleni na psy. Zawsze możesz przedstawić im listę hipoalergicznych ras. Jeśli martwią się o twoje stopnie lub zajęcia pozalekcyjne, nie daj się zepchnąć do defensywy. Wysłuchaj ich i odpowiedz szczerze. Następnie daj im czas na zastanowienie się nad twoją propozycją.

 

Posiadanie psa może być jedną z największych radości w życiu, ale wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Jeśli pokażesz rodzicom, że chcesz i potrafisz wziąć na siebie tę odpowiedzialność, być może właśnie zapewnisz sobie psiego przyjaciela. Pamiętaj też, że warto adoptować, a nie kupować jest tysiące kochających i uroczych psów w schroniskach, które czekają na nowy dom!