Jak pomóc psu w sylwestra?

Zastanawiasz się co robić w Sylwestra z psem? Dobrze trafiłeś. Sylwester to wspaniały czas z zabawą, muzyką i fajerwerkami. Kto tego nie kocha? Cóż przykro to mówić, ale Twój pies.

 

Obchody takie jak Sylwester mogą być niebezpieczne, a nawet wywołać silny strach u Twojego psa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zapewnić bezpieczeństwo swojemu ukochanemu psu w sylwestrową noc.

 

 

Jak pomóc psu w sylwestra?

 • Spróbuj poćwiczyć z psem wcześniej w dniu imprezy.
 • Podczas pokazu fajerwerków trzymaj swojego pupila w domu.
 • Zapewnij zwierzęciu bezpieczne miejsce w środku, w którym będzie mogło się schować.
 • Przestraszone dźwiękami zwierzęta nie potrafią dobrze orientować się w terenie. Jeśli Twój zwierzak jest szczęśliwy w klatce, jest to świetna opcja.
 • Przykrycie klatki może być również pomocne. Usunięcie bodźców wizualnych może uspokoić większość zwierząt domowych.
 • Upewnij się, że wszystkie Twoje zwierzęta mają identyfikator na odpowiednio dopasowanej obroży lub szelkach, na wypadek gdyby uciekły. Załóż im mikrochipy, jeśli jeszcze ich nie ma.
 • Daj swojemu pupilowi coś zabawnego do zrobienia — na przykład mrożony smakołyk.
 • Terapia dźwiękiem jest najskuteczniejsza, gdy puszczasz muzykę przed rozpoczęciem fajerwerków, w czasie, gdy pies czuje się już spokojny i zrelaksowany. Zacznie on kojarzyć muzykę z poczuciem spokoju i zadowolenia.

 

 

Jak mogę pomóc mojemu psu dojść do siebie po fajerwerkach?

Zasuń zasłony, aby zagłuszyć migające światła z zewnątrz. Psy mogą pić więcej, kiedy są zaniepokojone, więc napełnij ich miskę wodą po brzegi. Porozmawiaj z weterynarzem o produktach, które zawierają psie feromony uspokajające — mogą one pomóc w zapewnieniu psu uczucia spokoju.

 

sylwester i pies

 

 

Przeczytaj też:Skręt żołądka u psa.

 

Stosowanie pozytywnych dźwięków w celu odwrócenia uwagi zwierzęcia.

Nawet jeśli do tej pory nie stosowałeś dźwięków, możesz spróbować zastosować dźwięk rozpraszający, który pomoże ukryć niepokojące dźwięki. Spokojna muzyka klasyczna może pomóc w złagodzeniu niepokoju u wielu zwierząt.

 

Podkręć muzykę do komfortowej głośności; wystarczająco, aby zagłuszyć niektóre głośne dźwięki imprezy, ale nie za głośno, aby nie przeszkadzała Twojemu zwierzęciu. Niektóre zwierzęta domowe lubią również oglądać telewizję. Jeśli Twój kot lub pies ma swój ulubiony program do oglądania, nagraj go, abyś mógł go odtwarzać przez kilka godzin naraz.

 

W innych przypadkach przyzwyczajaj zwierzaka do głośnego słuchania muzyki klasycznej, z dużą ilością instrumentów dętych i perkusyjnych, nagrań burzy z piorunami, ścieżek dźwiękowych z filmów — Gwiezdne Wojny są ulubionym ćwiczeniem.

 

Odtwarzaj te dźwięki, kiedy nic innego się nie dzieje. Dawaj zwierzęciu smakołyki, gdy zachowuje spokój podczas hałasu, i mów do niego uspokajająco, gdy wydaje się trochę zdenerwowany. Daj mu do zrozumienia, że wszystko jest w porządku, a Ty zajmij się swoimi normalnymi czynnościami.

 

 

Porady dla szczeniąt podczas sylwestra.

Możesz chcieć przyzwyczaić psa do fajerwerków od kiedy jest szczeniakiem. Niektórzy ludzie regularnie odtwarzają dźwięk fajerwerków z pliku audio.

 

Należy pamiętać, że nie jest to tylko wystawianie szczeniaka na huki i eksplozje. Szkolenie musi być zaplanowane, w przeciwnym razie ryzykujesz, że szczeniak stanie się jeszcze bardziej niespokojny z treningiem.

 

 

Zmęcz psa.

Zmęczony pies to szczęśliwy pies, a przynajmniej tak mówi przysłowie. Jeśli wiesz, że będą fajerwerki, które przestraszą Twojego psa, upewnij się, że tego dnia miał dużo ruchu. Jeśli jest zmęczony, może mniej zwracać uwagę na głośne huki.

 

Jeśli pies był zmęczony, może być zrelaksowany i odgłosy fajerwerków mogą wywołać u niego mniejszy niepokój.

 

 

 

Przeczytaj też:Pchły u psa.

 

Porozmawiaj z lekarzem weterynarii.

Jeśli próbowałeś już wszystkiego, poza lekami, a Twój pies nadal jest bardzo zestresowany i niespokojny z powodu głośnych dźwięków, być może nadszedł czas, aby skonsultować się z ulubionym lekarzem weterynarii.

 

Lekarz weterynarii może przepisać leki, które pomogą uspokoić psa podczas fajerwerków.

 

pies w sylwestra

Odwróć uwagę zwierzęcia za pomocą zabawek i gier.

Daj swojemu psu lub kotu puzzle z jedzeniem do zabawy w czasie, kiedy będzie dużo hałasu, lub kup kilka nowych zabawek, którymi będzie mógł się bawić.

 

Jeśli masz kota, spróbuj spryskać nową zabawkę kocimiętką w sprayu, aby utrzymać jego zainteresowanie, a w przypadku psa wypchaj zabawkę z puzzli smakołykami, aby utrzymać jego uwagę w skupieniu.

 

 

Zamknięcie zwierząt domowych.

Dla zwierząt, które są szkolone w klatce, zapewnia ona poczucie bezpieczeństwa. Pozwól im schować się w klatce na noc i przykryj ją ręcznikiem lub kocem dla dodatkowej ochrony.

 

Jeśli Twoje zwierzę nie jest wytresowane, umieszczenie go w klatce może je jeszcze bardziej przestraszyć. Umieść je w pokoju, w którym nie będą mogły zrobić sobie krzywdy ani uszkodzić Twoich rzeczy.

 

 

Opuść okolicę na noc.

Czy masz przyjaciół lub rodzinę, którzy mieszkają w spokojnym miejscu? Jeśli wiesz na pewno, że żadna z powyższych wskazówek nie pomoże Twojemu zwierzakowi w jego silnym lęku, spakuj torbę podróżną i wszystkie inne rzeczy, których będziesz potrzebował na noc poza domem, a następnie uciekaj do spokojniejszego zakątka.

 

Jeśli nic innego, możesz znaleźć hotel na uboczu, przyjazny zwierzętom, w którym Ty i Twój mały futrzak będziecie mogli wygodnie i bez hałasu spędzić noc.

 

 

Stwórz bezpieczną przestrzeń dla swojego psa w domu.

Ogólną zasadą jest trzymanie psa w domu. Jeśli przyjmujesz kogoś na Sylwestra, pomyśl o tym wcześniej i przeznacz pokój lub ograniczoną przestrzeń dla swojego psa. Wypełnij to miejsce pościelą psa, jedzeniem, jeśli chcesz, i innymi znajomymi przedmiotami. To pomieszczenie będzie bezpiecznym miejscem dla Twojego psa podczas wieczoru.

 

Jeśli masz zamiar gdzieś być, najlepiej będzie znaleźć przyjaciela lub członka rodziny z bardziej spokojnymi planami sylwestrowymi i poprosić go o zaopiekowanie się psem na ten wieczór. Razem mogą oglądać telewizję lub słuchać relaksującej muzyki i cieszyć się spokojnym Sylwestrem razem.

 

 

 

Przeczytaj też:Woda w płucach u psa?

 

Psy słyszą cztery razy lepiej niż ludzie.

Dlatego fajerwerki, petardy i tym podobne mogą wywołać u Twojego futrzanego przyjaciela ogromny stres. Jeśli to możliwe, zabierz swojego psa w spokojne miejsce, z dala od imprezy i fajerwerków. Twój pies będzie Ci za to wdzięczny, jeśli tylko będzie mógł.

Crazy moose chases dog, then scared off by fireworks

 

Zachowaj rutynowe czynności związane ze snem, jedzeniem i wodą.

Zawsze upewnij się, że Twój pies ma dostęp do wody i jedzenia. Przestrzegaj codziennych rutynowych czynności i staraj się, aby Twój pies kładł się spać o zwykłej porze. Rutyna pomoże psu poczuć się bezpiecznie i pewnie.

 

Dzięki temu Twój pies będzie bardziej zrelaksowany i mniej skłonny do ucieczki w razie strachu. Przede wszystkim upewnij się, że karmisz swojego futrzanego przyjaciela w spokojnych momentach, aby uniknąć ryzyka połknięcia lub zadławienia.

 

 

Spędzajcie razem czas.

Postaraj się spędzić jak najwięcej czasu z psem w Sylwestra. Ponieważ w tym dniu pies może być przestraszony, upewnij się, że kiedy się z nim kontaktujesz, robisz to spokojnie.

 

 

Co więc robić w Sylwestra z psem, aby spędzić razem dużo czasu? Oto kilka pomysłów:

 • Zagraj w piłkę — podczas oglądania spadającej piłki. Ulubiona okrągła zabawka Twojego psa z pewnością sprawi radość jego małemu sercu.
 • Urządź maraton filmowy.
 • Wyjedźcie razem na wakacje — w spokojne miejsce.
 • Zorganizuj małe, przyjazne psom spotkanie — zaproś swoich psich przyjaciół!
 • Wspólnie upieczcie psie i ludzkie smakołyki.
 • Słuchajcie uspokajającej muzyki.

 

 

Trzymaj swojego psa z dala od niebezpiecznych substancji.

Pamiętaj, że w tym dniu w pobliżu mogą znajdować się niezwykłe substancje, które są toksyczne dla Twojego psa — nie zapomnij więc chronić swojego psa przed tymi truciznami dla psów.

 

 • Niebezpieczne substancje to między innymi:
 • Alkohol,
 • Fajerwerki, iskierki,
 • Czekolada,
 • Papierosy i narkotyki, w tym wtórny dym z marihuany,
 • Substancje chemiczne,
 • Toksyczne rośliny domowe,
 • Słone przekąski,

 

To powinno być oczywiste, ale trzymaj swojego psa z dala od uroczystości z fajerwerkami. Twój pies może zostać zraniony lub przypadkowo zatruty. Nie pozwól psu spożywać alkoholu, żywności dla ludzi ani narkotyków.

 

Psy, które spożyły alkohol mogą stać się ospałe, wymiotować, mieć trudności z chodzeniem, a nawet doświadczać spadków ciśnienia krwi i temperatury ciała.

 

Szczególnie jeśli jesteś u znajomych lub poza domem; w pobliżu mogą znajdować się nieznane substancje niebezpieczne. Nie chcesz mieć potrzeby nagłej wizyty u weterynarza w czasie sylwestra. Więc chroń swojego psa przed tymi niebezpieczeństwami!