Jak odstraszyć psy od suki z cieczka?

Trzymaj samca z dala od suki, dopóki nie przestanie ona być w rui. Jedynym sposobem na uspokojenie samca jest trzymanie go z dala od suki w rui, ponieważ nie będzie on w stanie kontrolować swoich reakcji na nią. Jeśli suka w rui będzie przebywać w pobliżu na zewnątrz, umieść samca w domu lub w budce, ponieważ pomoże to zapobiec wyczuwaniu przez niego jej zapachu.

suka psa ktora ma cieczke

Jak powstrzymać psy płci męskiej od wąchania samicy w rui?

Kiedy twoja suka psa jest w rui, wszystkie psy płci męskiej w okolicy będą wiedzieć. Wiadomości po prostu podróżuje w powietrzu przez kilka km, osiągając męskie nosy psów i obracając je od spokojnych i zrelaksowanych do nadpobudliwych psów próbujących uciec.

 

Właściciele psów płci żeńskiej w rui może zatem zastanawiać się, jak utrzymać psy płci męskiej z dala od suki w rui, podczas gdy właściciele psów płci męskiej może zastanawiać się, jak mogą uspokoić psa płci męskiej, gdy suczka jest w rui.

 

Właściciele psów płci żeńskiej powinni spodziewać się adoratorów, którzy pojawią się na podwórku, czekając z niecierpliwością, aż księżniczka wyjdzie na zewnątrz. Chociaż samice psów może wydawać się bezpieczne i dobrze zamknięte w podwórku, były przypadki gdzie psy są w stanie kojarzyć nawet przez ogrodzenia ogniw łańcucha!

 

Właściciele psów płci męskiej mogą być zaniepokojeni silnym pragnieniem ucieczki z podwórka, niechęcią do jedzenia i niemożnością skoncentrowania się na czymkolwiek innym niż zapach. Właściciele psów płci męskiej są często obwiniani za to, że pojawiają się na podwórku, próbując uzyskać dostęp do samicy w rui. Jednak psy płci męskiej nie byłoby tam, gdyby nie było suczek w rui.

 

 

Przeczytaj też:Ile żyją psy yorki?

 

1. Nadzoruj samicę psa.

Oczywiście, tak jak samce są chętne do poznania Twojego psa, tak Twój pies będzie chętny do poznania swoich wielbicieli. Może skomleć, chodzić tam i z powrotem w pobliżu drzwi, a nawet wyć. Miej ją na oku, bo będzie próbowała uciec. I chociaż w normalnych okolicznościach Twój pies może bezbłędnie reagować na komendę przywołania, to jest to moment, w którym może zdecydować się na nieposłuszeństwo.

 

Kiedy wychodzisz, aby załatwić swoje sprawy, zawsze trzymaj ją na smyczy i noś przy sobie butelkę z rozpylaczem lub kij, aby zagrozić samcom psów, jeśli nie masz ogrodzonego podwórka.

 

2. Trzymaj ją oddzielnie.

Jeśli posiadasz kilka psów, musisz trzymać samce oddzielone od samic. Należy nie tylko oddzielić samce od samic, ale także oddzielić samce od siebie, ponieważ ruja u samic może wywołać straszne walki.

Cieczka - czas krycia

3. Zamknij wszystkie okna.

Chociaż nie ma wiele, co można zrobić, gdy miłość jest w powietrzu, właściciele mogą zminimalizować przepływ perfum psów przez zamknięcie okien.

 

4. Użyj chlorofilu.

Istnieją doniesienia, że chlorofil może pomóc zamaskować zapach cieczki. Istnieją na ogół dwie formy: tabletki lub cieczy. Płynna forma może być znaleziony w sklepach ze zdrową żywnością w 100 mg. Ogólnie rzecz biorąc, jedna łyżka stołowa rano i jedna wieczorem wlać na jedzenie suki może zrobić robotę. Zapytaj o to swojego lekarza weterynarii i o dokładne instrukcje dotyczące dawkowania.

 

To nie jest kompletne rozwiązanie! Chlorofil tylko trochę zamaskuje zapach, więc psy płci męskiej mogą nadal chcieć kopulować. Należy również spodziewać się dziwnych zielonych stolców po podaniu chlorofilu.

 

5. Zapoznaj się z jej cyklem rui.

Samice psów mają tendencję do przechodzenia rui dwa razy w roku. Etap estrus cyklu jest tym, którego właściciele psów muszą być najbardziej świadomi. Podczas estrus, psy płci żeńskiej są receptywne i mają tendencję do płodności.

 

Etap estrus u psów ma tendencję do rozpoczynania się po tygodniu do 10 dni po zauważeniu krwawej wydzieliny i trwa od czterech do 14 dni. Rozpoznawanie oznak fazy estrus psa jest ważne, więc wiesz, jak długo trzeba oddzielić ją od innych psów. Zazwyczaj, gdy suka straciła zainteresowanie psami płci męskiej, wychodzi z rui.

odstraszanie psa od suki

6. Co z lekami?

Podczas gdy istnieją leki hormonalne, które mogą opóźnić cykl rui u suki, mogą one spowodować, że ruja powróci w nieprzewidywalnym czasie: czasami tylko miesiąc później, a czasami nawet przez rok lub dłużej.

 

Hormony nie powinny być stosowane częściej niż raz lub dwa razy w życiu suki. Wymagają one recepty od lekarza weterynarii.

 

 

Przeczytaj też:Dlaczego psy saneczkują?

 

7. Kastracja i sterylizacja.

Oczywiście, najbardziej oczywistym i zalecanym rozwiązaniem jest kastracja i sterylizacja psów. W ten sposób nie będzie już musiał znosić wycie, posprzątać bałagan, lub do czynienia z niechcianych ciąż w już przepełnione i przeludnione świata psów.

 

Na szczycie tego, kastracja psów oferują korzyści z zapobiegania fałszywych ciąż i potencjalnie niebezpiecznych infekcji macicy.