Ile żyją psy yorki?

Czy masz słodki mały Yorki w domu? Jeśli tak, to być może martwisz się o to, jak długo żyją. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ nie jest rzadkością, że yorki osiągają 15 lat, a nawet więcej!

 

Ile żyją psy yorki?

Według dwóch badań przeprowadzonych w wielkiej Brytanii i Japonii średnia długość życia yorków wynosi od 12,6 do 14,5 roku. Podczas gdy średnia długość życia yorków jest dłuższa niż większości ras psów, są one nadal podatne na pewne choroby i wady wrodzone. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przedłużyć życie twojego yorka.

 

Jednak długość życia yorkshire terrierów różni się znacznie w zależności od czynników, które mogą wpływać na ich zdrowie, takich jak genetyka lub wybór stylu życia, takich jak dieta i ćwiczenia. Yorkshire terriery są podatne na powszechne problemy zdrowotne psów, zwłaszcza te, które powszechnie nękają ich rasę, co może potencjalnie prowadzić do wczesnej śmierci.

 

Zanim przyjrzymy się niektórym z tych powszechnych problemów zdrowotnych yorkshire terrierów, przeanalizujmy czynniki, które mogły przyczynić się do ich nieco dłuższej średniej długości życia.

 

Skąd mam wiedzieć, czy mój Yorki umiera?

Niestety, psy nie potrafią z nami rozmawiać i powiedzieć nam, kiedy i gdzie boli. Oznacza to, że w większości przypadków nasze futrzane bestie cierpią przez długi czas w milczeniu, zanim ich agonia stanie się na tyle oczywista, że będziemy mogli się jej pozbyć.

 

Istnieją jednak pewne wskazówki, które mogą pomóc ci zorientować się, kiedy coś jest nie tak, abyś mógł podjąć szybkie działania.

 

 

Przeczytaj też:Dlaczego psy nie mogą jeść ziemniaków?

 

Zwyczaje żywieniowe.

Yorki są zazwyczaj kruczoczarne małymi bestiami, które będą jeść wszystko, co uznają za smaczne.

Jeśli więc twój maluch zacznie zostawiać swoją miskę z jedzeniem pustą, musisz być zaniepokojony.

Słaby apetyt jest najczęstszym uniwersalnym objawem i może być wynikiem czegokolwiek, od żołądka po senność związaną z chorobą.

 

Poziom aktywności.

Poziom aktywności jest czymś innym, na co możesz zwracać uwagę. Jeśli twój zazwyczaj aktywny yorkie jest nagle super chłodny i ciągle zmęczony, to coś może być nie tak.

 

Spróbuj dać mu do zjedzenia jego ulubiony psi przysmak i zobacz, czy sytuacja się zmieni. Jeśli jego poziom aktywności się poprawi, to zachowanie to jest prawdopodobnie spowodowane hipoglikemią.

 

Jeśli to nie zadziała i nadal będą się czuły ospałe, to musisz zbadać malucha na wypadek, gdyby stał się to poważniejszy problem.

 

Wygląd.

Yorki mają bardzo wrażliwą skórę i sierść. Problemy z układem wewnętrznym objawiają się zmienionym wyglądem sierści. Może to mieć postać wysypki lub nawet wypadania włosów. W przypadku chorób skóry, takich jak rak, możesz również zauważyć zmiany, takie jak nieprawidłowe naroślą lub owrzodzenia.

YORK- Dyzio -SZTUCZKI ♥

Wypróżnienia.

Wreszcie, wypróżnienia twojego pieska służą jako główna wskazówka dla chorego lub umierającego yorka. Tutaj, należy zwrócić uwagę na częstotliwość wypróżnień, ich konsystencję i obecność takich rzeczy jak krew, śluz lub robaki. Nadmierna biegunka i wymioty są powszechnymi, potencjalnie zagrażającymi życiu powikłaniami wielu chorób yorków i dlatego nigdy nie powinny być ignorowane.

 

Jak mogę utrzymać mojego yorka w zdrowiu?

Yorki są generalnie bardzo łatwe w utrzymaniu, jeśli chodzi o zdrowie i ogólne samopoczucie. Aby ci pomóc, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą twojemu maluchowi w pełni wykorzystać potencjał jego życia.

 

1. Opracuj plan posiłków przyjazny dla yorków.

Obejmuje to karmienie ich pokarmami, które okazały się bezpieczne i korzystne dla nich. Postaraj się więc poznać pokarmy, których należy szczególnie unikać w przypadku yorków i psów w ogóle. Oznacza to również karmienie ich w regularnych odstępach czasu i ilościach, aby zapobiec problemom takim jak otyłość czy hipoglikemia.

 

 

Przeczytaj też:Dlaczego psy saneczkują?

 

2. Zapewnij im odpowiednią ilość ruchu.

Jest to ważne dla zdrowia układu mięśniowo-szkieletowego, utrzymania zdrowego metabolizmu i ogólnego dobrego samopoczucia psa. Jest to szczególnie ważne w przypadku tej rasy, ponieważ są one podatne na problemy z mięśniami i stawami, które z kolei prowadzą do powikłań, takich jak otyłość.

 

Więc wyprzedzić ten problem i ułatwić życie dla swojego psa z tego okazjonalnego spaceru lub zabawy na podwórku.

 

3. Uczyń wizyty u weterynarza rutynowymi.

To powinno być oczywiste, nie tylko dla psów rasy yorkshire, ale dla każdej rasy, którą możesz mieć. Wyrób w sobie nawyk inwestowania w zdrowie swojego futrzanego przyjaciela, zabierając go regularnie do lekarza. Oznacza to, że będą one na bieżąco ze swoimi zastrzykami i odrobaczaniem, a także wychwycą wszelkie wczesne oznaki poważnych schorzeń.

 

4. Odpowiednie szkolenie w domu.

Coś tak prostego jak szkolenie może zaoszczędzić ci i twojemu psu wiele udręki w dół linii. Szkolenie w zakresie dyscypliny pomoże zapobiec takim rzeczom jak urazy, czy to z powodu wbiegnięcia na ulicę, czy upadku ze schodów.

 

Obejmuje ono również szkolenie w zakresie tego, co mogą, a czego nie mogą jeść, aby oszczędzić im rozstroju żołądka, a także szkolenie w zakresie nocnika, aby utrzymać właściwą higienę. Idealnie, te szkolenia psów powinny rozpocząć się w młodym wieku, kiedy jest to łatwiejsze dla nich do nauki i dla ciebie do szkolenia.

 

5. Spróbuj suplementów zdrowotnych.

Bez względu na to, jak dobra jest marka karma, na którą się zdecydujesz, twój Yorki zawsze może skorzystać z dodatkowych suplementów. Zapewniają one dodatkowe składniki odżywcze i związki potrzebne do tego, aby pies mógł się rozwijać.