Ile trwa stosunek u psa?

Chęć rozmnażania się jest silna u wszystkich zwierząt wyższych, w tym u psów. Dzieje się tak dlatego, że jest to niezbędne dla przetrwania gatunku i, w pewnym sensie, jest napędzane przez samolubne geny nastawione wyłącznie na własne przetrwanie.

 

Popędy i pragnienia seksualne są nieobecne we wczesnym okresie życia psa, nasilają się w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości, a słabną wraz z wiekiem, zbierając swoje żniwo.

 

 

Ile trwa stosunek u psa?

Obydwoje stoją tak, że ich tylne końce dotykają się, a penis jest zamknięty w pochwie podczas wytrysku, co zmniejsza wyciek nasienia z pochwy. Po pewnym czasie zwykle od 5 do 20 minut, ale czasami dłużej nawet do 40 minut penis odłącza się, pozwalając partnerom na rozdzielenie się.

 

 

Objawy krycia.

Krycie dwóch psów trwa zazwyczaj od pięciu minut do pół godziny. Kopulacja u psów jest dłuższa niż się większości ludzi wydaje i nie jest niczym niezwykłym widzieć związki trwające blisko godzinę. Jeśli więc przez pomyłkę wypuścisz psy razem na kilka minut, możesz zwykle założyć, że nie zrobiły nic niegrzecznego.

 

Teraz, jeśli pozwolisz psu na ponad 15 lub 20 minut, to zdecydowanie powinieneś się martwić, ponieważ jeśli oba psy były chętne, mogły to zrobić. Oto kilka oznak kojarzenia u psów, abyś mógł wiedzieć, czy dwa psy się kojarzyły.

stosunek u psów

 

 

Przeczytaj też:Kiedy owczarkowi stają uszy?

 

 

Wilgotny pies.

Jeśli twoja suczka wygląda na szczególnie wilgotną w okolicach głowy i szyi, a nie pada deszcz, być może została zapłodniona przez samca. Psy są bardzo inteligentnymi, społecznymi stworzeniami, a bycie wilgotnym to inny sposób opisania ich technik uwodzenia.

 

Wierzcie lub nie, ale w psim świecie zaloty polegają na lizaniu sierści! Psy mogą również skubać sobie uszy i czule się przytulać, co przypomina zachowania flirtujące u ludzi. Dla ludzi psy mogą wyglądać jakby były zakochane.

 

Samiec ma również tendencję do spędzania dużej ilości czasu na wąchaniu sromu i odbytu samicy i będzie ją śledził przed kryciem. Może on podjąć kilka nieudanych prób wejścia na samicę od tyłu przed ostatecznym wielkim wydarzeniem. Jeśli byłeś świadkiem takiego zachowania swojego psa, po którym nastąpił któryś z wymienionych tu objawów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że oba psy właśnie się pokryły.

 

 

Przeczytaj też:Jak widzi pies telewizor?

 

 

Silny zapach.

Po sesji godowej twoja suka może wydzielać szczególnie silny zapach wokół sromu. Zapach ten będzie różnił się od tego, który wydziela ona podczas cyklu rujowego. Jeśli twoja suka ma dziwny zapach, a w ciągu ostatnich kilku minut przebywała w pobliżu niekastrowanego psa, może to oznaczać, że doszło do krycia! Jeśli jesteś zaniepokojony, zwróć się o poradę do weterynarza, który doradzi ci, co robić dalej.

 

 

Penis samca nadal bardzo wzwiedziony

Może upłynąć trochę czasu, zanim wzwiedziony penis psa stanie się płaski i powróci do swojej osłonki po kopulacji. Czas, w jakim to nastąpi zależy od konkretnego psa, ale zazwyczaj jest to kilka minut. Psy są podniecone z wielu powodów, które nie zawsze są związane z seksem. Wysterylizowane psy mogą mieć przypadkowe erekcje, mimo że ich chęć do kopulacji jest znacznie mniejsza niż u niekastrowanych samców.

 

Możesz zauważyć, że twój pies dostaje erekcji podczas zabawy piszczącą zabawką lub kiedy wie, że wychodzi na spacer. Czasami może on nawet siedzieć i nic nie robić. Erekcje mogą wystąpić z powodu podniecenia seksualnego, ale także z powodu ogólnego podniecenia i nieprawidłowości anatomicznych. Tylko dlatego, że penis psa jest nadal bardzo wzwiedziony, nie można zagwarantować, że doszło do krycia.

 

Czasami po kryciu, penis samca może pozostać poza osłonką i wydawać się nienaturalnie nabrzmiały i powiększony — może to być główny znak rozpoznawczy, że doszło do krycia. W tym przypadku penis ma trudności z powrotem do swojej normalnej pozycji. Jest to zwykle spowodowane obrzękiem gruczołów opuszkowych wewnątrz penisa — jeśli gruczoły spuchną wystarczająco, skóra zewnętrzna nie będzie już pokrywać penisa, pozostawiając go odsłoniętym.

 

Obrzęk ten pojawia się zwykle po wniknięciu prącia do kanału pochwy i zmniejsza się po zakończeniu stosunku. W przypadku niektórych psów obrzęk może trwać dłużej, zanim ustąpi całkowicie. Jeśli tak się stanie, spróbuj namoczyć odsłoniętego penisa w roztworze wody z cukrem. Jeśli problem nie ustępuje, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania porady.

 

 

Psy turlające się po ziemi.

Po zakończeniu godów pies może ocierać się o ziemię lub przewracać się na grzbiet. Zachowanie to wykazują zazwyczaj psy płci męskiej, ale brak jest solidnych dowodów na to, dlaczego tak się dzieje. Eksperci sugerują, że samce psów turlają się, ponieważ są w stanie ekstazy po kryciu. Ich turlanie się działa niemal jak taniec zwycięstwa, ponieważ są zadowolone z czynności, które właśnie wykonały.

 

Badania sugerują również, że samce psów mogą się turlać, aby zostawić swój zapach i rozkoszować się swoją męskością. Eksperci sugerują, że poziom testosteronu u samców psów wzrasta po seksie, więc ich pragnienie pozostawienia swojego zapachu może być większe. Jednak psy tarzają się również wtedy, gdy coś je swędzi lub tarzają się w czymś śmierdzącym — oceń, która z tych opcji jest najbardziej prawdopodobna, zanim założysz, że twój pies był aktywny seksualnie.

 

 

 

Przeczytaj też:Dlaczego pies liże po twarzy ?

 

Oddalanie się u suczki.

Podczas gdy psy płci męskiej mają tendencję do tarzania się po ziemi po kryciu, suki robią coś zupełnie innego. Samice mają tendencję do oddalania się i trzymania dystansu! Psy nie kładą się razem i nie przytulają po kryciu, jak to często robią ludzie. Po prostu robią to, co do nich należy i odchodzą w swoją stronę, dopóki samiec nie zdecyduje, że jest gotowy do ponownego spółkowania rzadko z tą samą samicą.

 

Jeśli zauważysz, że twój pies był niezwykle blisko psa płci przeciwnej, a teraz jest zupełnie niezainteresowany, może to świadczyć o tym, że doszło do kopulacji.

 

 

Dziwna pozycja ciała.

Po zakończeniu krycia suka może potrzebować chwili, aby wrócić do swojej normalnej pozycji lub chodu. Jest to całkowicie normalne i nie powinno to trwać długo, zanim się poprawi. Wszelkie nieprawidłowości w chodzie twojego psa mogą wskazywać na krycie, więc obserwuj uważnie! Jeśli problem nie ustępuje, a pies wydaje się być zaniepokojony, skontaktuj się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania porady.

 

Możesz również zauważyć, że twój pies zarówno samiec jak i samica jest spokojniejszy niż zwykle i spędza więcej czasu śpiąc lub leżąc. Jest to kolejny potencjalny wskaźnik spotkania seksualnego, ale nie należy się tym zbytnio przejmować — psy uważają krycie za dość męczące i często potrzebują czasu na odpoczynek i relaks po nim.

 

 

Lizanie genitaliów.

Psy będą psami, ale nadal są bardzo higieniczne na swój własny, wysoce zorganizowany sposób. Zarówno samce, jak i samice kładą się i dokładnie liżą swoje genitalia po odbyciu aktu seksualnego. Samica czyści swój srom, podczas gdy samiec czyści swojego odsłoniętego, wzwiedzionego penisa, pomagając mu wrócić do normalnej pozycji w swojej osłonie.

 

Psy regularnie i systematycznie liżą swoją sierść i genitalia, aby się oczyścić, niezależnie od tego, czy miały kontakt seksualny, czy nie — to ich własna wersja prysznica! Jeśli jednak zauważysz lizanie wraz z którymś z wyżej wymienionych objawów, być może jesteś świadkiem próby odświeżenia się po okresie godowym.

 

para psów

Temperament.

Być może zauważyłeś, że twój pies jest nagle dużo spokojniejszy i mniej szalony. Samce, szczególnie młode, nie wykastrowane, które wciąż rozwijają się hormonalnie, mogą mieć przemożną chęć krycia, kiedy wyczują zapach suki w rui. Pragnienie to może być tak silne, że ich zachowanie wydaje się niespokojne i zdesperowane. Może on stale podążać za nią, często będzie próbował ją dosiadać, a nawet skomleć lub skomleć, gdy nie będzie mu się wiodło.

 

Jeśli to szalone zachowanie nagle znika, a on wydaje się zrelaksowany i niezainteresowany, istnieje szansa, że może on kojarzyć. Pod wieloma względami to ty musisz odegrać rolę detektywa. Jeśli podejrzewasz, że pies odbył stosunek płciowy — uważnie przeanalizuj jego zachowanie i spróbuj złożyć wskazówki w całość.

 

Jeśli masz suczkę i nadal nie jesteś pewien, obserwuj jej zachowanie przez najbliższe tygodnie. Jeśli udało jej się zapłodnić, zacznie wykazywać nowe oznaki ciąży np. może przybrać na wadze lub przestać jeść. Psy są nieustanną zagadką, więc zwracaj uwagę na jej zmiany behawioralne i fizyczne, aby uzyskać wskazówki dotyczące rozpoczynającej się ciąży.