Dlaczego psy liżą się po jajach?

Psy lubią lizać różne rzeczy, ale lizanie ich prywatnych części ciała może być kłopotliwe, zwłaszcza jeśli masz w pobliżu specjalnych gości. Niestety, nikt nie powiedział psom, że mają części intymne, więc lizanie tego obszaru ich ciała jest po prostu lizaniem innej części ich anatomii. Psy płci męskiej będą lizać swojego penisa, psy płci żeńskiej będą lizać swój srom i obie płcie będą lizać swój odbyt.

 

Fakt, że robią to publicznie może sprawić, że ich właściciele czują się niekomfortowo, ale psy liżą swoje części intymne z wielu różnych powodów. Lizanie części intymnych może być dla przyjemności lub dla złagodzenia dyskomfortu. Może to być część zachowania seksualnego psa, jeśli jest suka w rui. Wtedy lizanie może być również po prostu pragnieniem psa, aby utrzymać czystość.

 

Dlaczego psy liżą się po jajach?

Psy czyszczą się przez lizanie. Lizanie jest normalnym i naturalnym zachowaniem. Ciągłe lizanie przynosi tymczasową ulgę w uczuciu swędzenia, ale wysusza i podrażnia skórę, powodując pogorszenie ogólnego stanu. Jeśli twój pies liże jądra, a jądra wyglądają normalnie, nie ma problemu.

psy i ich jaja

Dlaczego psy liżą swoje jaja?

Ponieważ się myją. Jest to najczęstszy powód i prawie wszystkie psy robią to właśnie z tego powodu. Ciekawostką jest fakt, że psy wiedzą, że jest to najbardziej wrażliwy obszar ich ciała.

 

Dlatego też muszą utrzymywać go w czystości przez cały czas, w przeciwnym razie może dojść do zakażenia. Innym, równie ciekawym faktem jest to, że z tego samego powodu poświęcają temu obszarowi więcej czasu i wysiłku.

 

Psy i koty robią to w ramach regularnych zabiegów pielęgnacyjnych. Najprostszym sposobem, aby powiedzieć, czy jest to przypadek z twoim zwierzakiem jest patrzeć, czy on lizać kulki podczas procesu pielęgnacji. Jeśli tak, wiesz, dlaczego to robi.

 

 

Przeczytaj też:Jakie są psy w schronisku?

 

Pies jest znudzony.

Większość psów będzie lizać swoje kulki, gdy są znudzone. Jeśli robi to po lub bez lizania jakiejkolwiek innej części ciała, oznacza to, że nie jest to pielęgnacja. Jest po prostu znudzony i musisz zrobić coś z psem. Zabierz go na dwór lub na spacer.

 

Z braku lepszego słowa, ten powód jest jednym z najczęstszych i dotyczy prawie wszystkich psów i wszystkich ras psów. Psy często liżą piłki, aby umilić sobie czas. Po tym zasypiają lub stają się nerwowe.

Pies pedzel pokazuje jaja

Z powodu zapalenia najądrza.

Niestety, jest to częsty warunek i pochodzi z innymi, objawy i skutki uboczne, więc można powiedzieć, czy to jest przypadek. Zapalenie najądrzy występuje wewnątrz jąder w małej rurce, w której znajduje się sperma.

 

Zapalenie jąder jest innym, ale podobnym stanem. W tym przypadku całe jądra są w stanie zapalnym. Jest to poważniejszy stan, który po raz kolejny, nie wymaga pomocy od lekarza weterynarii.

 

Prawie wszystkie psy płci męskiej, niezależnie od rasy może rozwijać się jeden z tych warunków. Nie ma ras, które są bardziej podatne na warunki. Istnieje kilka objawów, o które należy się martwić. Są to spuchnięte jądra, zmęczony i pies, który nie chce chodzić, odmawia jedzenia, bezpłodność, i więcej.

 

Warunki te są powszechne u dorosłych psów w wieku 4 lat, ale może się zdarzyć młodszym i starszym psom, jak również.

 

 

Przeczytaj też:Jakie zapachy lubią psy?

 

dlaczego pies lize sie

Zapalony lub zainfekowany gruczoł odbytowy.

Tutaj mamy kolejny, rzadki, ale poważny problem. Psy mogą lizać swoje piłki z powodu zapalenia gruczołu analnego. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał zabrać go do weterynarza. Gruczoł może pęknąć i otwarta rana pojawi się na tylnej części. Jest to poważny problem, ponieważ może dojść do zakażenia i wymaga skomplikowanego i kosztownego leczenia.

 

Po zabraniu go do weterynarza może on zbadać psa. Weterynarz może opróżnić gruczoły odbytu i rozpocząć leczenie z antybiotykami. Będziesz chciał porozmawiać z weterynarzem i zobaczyć, czy antybiotyki są potrzebne. Ponadto, weterynarz może pokazać, jak opróżnić gruczoł wszystko sam, więc można to zrobić w domu i upewnić się, że infekcja nie pojawi się ponownie.

 

Ten stan nie zniknie sam z siebie i wymaga szybkiej i dokładnej pomocy weterynarza. Na szczęście z czasem i leczenia, twój pies będzie się miał dobrze. Wystarczy, że będziesz pilnował, aby choroba nie pojawiła się ponownie i starał się pomagać swojemu pupilowi w utrzymaniu właściwej higieny.

 

Kiedy trzeba zabrać psa do weterynarza?

Jeśli twój pies często wylizuje swoje kulki, ale są one w normalnym stanie, nie ma potrzeby zabierania go do weterynarza. Robi to, bo się nudzi i jako część jego pielęgnacji. Nie ma żadnych warunków, alergii lub infekcji, o które należy się martwić. Staraj się pamiętać, że wszystkie psy robią to w pewnym momencie, więc jest to całkowicie normalne.

 

Jeśli jednak jądra twojego pupila są czerwone, surowe, spuchnięte lub cały czas je liże, to jest powód do niepokoju. W prawie wszystkich przypadkach oznacza to, że istnieje jakiś stan, infekcja lub zapalenie, które powodują ból lub swędzenie, a pies po prostu próbuje rozwiązać to przez lizanie.

 

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest, aby zabrać go do weterynarza, jak tylko zauważysz jedną z tych rzeczy. W większości sytuacji najpierw zauważysz czerwone i surowe jądra. Są to pierwsze oznaki, że coś jest nie tak i że twój zwierzak cierpi. Zwróć uwagę na smutek, depresję, odmowę jedzenia i niepokój.

 

Są to również znane objawy, które są powszechne, gdy jakiś stan jest obecny i gdy twój pies potrzebuje pomocy. Na szczęście wszystkie zabiegi dla powiązanych warunków są proste i bezpieczne. Nie ma żadnych problemów lub powikłań jakiegokolwiek rodzaju i nie musisz się martwić.