Co odstrasza psy w ogrodzie?

Nie ma nic bardziej frustrującego niż to, że cała ciężka praca, jaką włożyłeś w zasadzenie i uprawę ogrodu, została zrujnowana w kilka sekund przez kopiącego psa. Oto kilka sposobów na to, aby mieć zwierzęta domowe i ogród. I bez obaw: wszystkie te metody są bezpieczne dla zwierząt domowych i dzieci. Od ultradźwiękowego odstraszacza kotów po zraszacz aktywowany ruchem — niezawodny odstraszacz zwierząt domowych występuje w wielu formach.

 

 

Co odstrasza psy w ogrodzie?

Aby trzymać psa z dala, spryskaj rośliny ostrym białym octem lub gorzkim jabłkowym. Można też posadzić nagietki między rzędami warzyw, które odstraszają psy i inne szkodniki podwórkowe, takie jak meksykańskie chrząszcze, mszyce, pryszczarki i mączliki.

pies i ogrodowe kwiatki

Domowe środki.

Użyj wody w połączeniu z amoniakiem lub octem jako domowej roboty sprayu. Te składniki są łatwo dostępne i niedrogie produkty prosto z półki kuchennej, oszczędzając ci wycieczki do marketu. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć w czystej butelce z rozpylaczem roztwór 50/50 amoniaku lub octu — biały lub nawet ocet jabłkowy i wody, a następnie spryskać obszary, od których chcesz odstraszyć psy.

 

Ani amoniak, ani ocet nie powinny być rozpylane bezpośrednio na trawniku lub roślin krajobrazowych, które dbają o, zbyt duża ilość może zabić roślinność. Amoniak i ocet są najlepiej stosowane jako środki odstraszające psy na obwodzie nieruchomości, tworząc śmierdzącą, niewidzialną barierę, która trzyma psy z dala.

 

 

Przeczytaj też:Jaki zapach odstrasza psy od sikania?

 

Ostrzeżenie nie należy mieszać octu i amoniaku.

Używaj tych składników oddzielnie. Chociaż mieszanie ich nie jest niebezpieczne, ocet i amoniak neutralizują się nawzajem, gdy są połączone, co skutkuje nieskutecznym roztworem słonej wody.

 

Pomarańcze i inne owoce cytrusowe.

Psy również nie lubią zapachu cytrusów, co prowadzi niektórych właścicieli domów do korzystania z pomarańczy, grejpfrutów lub skórki cytryny jako odstraszacz psów z tego powodu.

 

Chociaż te skórki owoców są naturalne i łatwe do uzyskania, rzucając je wokół podwórku może wyglądać jak worek na śmieci, który eksplodował, więc może chcesz ograniczyć skórki do swojego podwórka, z widoku publicznego. Nawet wtedy należy zachować czujność, ponieważ skórki owoców mogą przyciągać gryzonie na podwórko. I używać wszelkich cytrusów z ostrożnością, ponieważ może to być nieco toksyczne dla psów.

piszczaca zabawka i pies

Komercyjne środki odstraszające psy.

Kupione w sklepie środki odstraszające psy mogą być drogie, ponieważ trzeba je często nakładać ponownie. Należy się również spodziewać, że produkty te mogą zawierać ostre środki chemiczne, aby zwiększyć ich skuteczność. Przeczytaj uważnie etykiety, aby upewnić się, że są one bezpieczne do stosowania w twoim domu, zwłaszcza jeśli masz małe dzieci.

 

 

Przeczytaj też:Dlaczego psy liżą się po jajach?

 

 

Domowej roboty naturalny środek odstraszający psy.

Zwykła papryka chili w proszku posypana wokół obszaru pomoże odstraszyć wszystkie psy.

  • Amoniak — psy nie przepadają za zapachem amoniaku. Dla naszych nosów amoniak jest silny, ale dla wrażliwego nosa psa, amoniak jest jak cios w twarz. Umieść waciki nasączone amoniakiem wokół obszaru, z którego chcesz trzymać psa z dala od niego. Nie wylewaj amoniaku bezpośrednio na ziemię, ponieważ może on zaszkodzić twoim roślinom.
  • Ocet — ocet jest kolejnym silnym zapachem, który będzie działał jako środek odstraszający psy. Ponownie, użyj wacików nasączonych octem w obszarze, który chcesz utrzymać psy z dala od. Nie należy wylewać octu bezpośrednio na ziemię, ponieważ spowoduje to śmierć roślin.
  • Alkohol do nacierania — alkohol do nacierania to kolejna substancja o silnym zapachu, która będzie odstraszać psy. W tym przypadku również obowiązuje ta sama zasada. Nasącz waciki alkoholem i umieść je w miejscach, z których chcesz utrzymać psy z dala od nich.
  • Zapachy cytrusów — niektóre psy nie lubią zapachu owoców cytrusowych, takich jak pomarańcza czy cytryna. Jeśli powyższe silnie pachnące rozwiązania są zbyt silne zapachy dla twojego nosa, spróbuj pokroić trochę owoców cytrusowych i umieścić je wokół ogrodu. Jeśli uda ci się je znaleźć, olejek cytrusowy również może zadziałać.

 

Jak oduczyć psa kopania dziur? – TRENING PSA – John Dog

Kamienie

Dodanie kamieni pomoże odstraszyć koty od twojego ogrodu. Ponieważ koty wolą piaszczystą, gładką glebę, kamienie mogą powstrzymać je od pozostawiania prezentów w kwiatach. Niestety, kamienie nie zrobią wiele dla wałęsających się psów.

 

 

Siatka

Drut lub siatka ułożone tuż pod ziemią mogą uniemożliwić zwierzętom kopanie w ogrodzie. Możesz przyciąć siatkę na korzenie roślin.

Jeśli twój zwierzak jest kopaczem, te opcje mogą nie być skuteczne. Drut szczególnie, może spowodować obrażenia łap twojego zwierzaka, jeśli kopią w dół do niego.

 

 

Ogrodzenia

Elektroniczne ogrodzenia są skuteczne w utrzymaniu własnych psów z dala od ogrodu, ale mogą być kosztowne w użyciu tylko do ogrodu.

Fizyczne ogrodzenia są dość skuteczne w utrzymywaniu zwierząt domowych na zewnątrz, o ile są wystarczająco wysokie. Ogólnie rzecz biorąc, zwierzęta szukają łatwych ścieżek, więc ogrodzenia są dobrymi odstraszaczami.